כפייה

כפייה

הכפייה החוזית המוזכרת במסגרת הוראות סעיף 17 לחוק החוזים (חלק כללי), תשל"ג-1973 (להלן: "חוק החוזים (חלק כללי)" או "החוק") מקבלת פירוש רחב ככוללת כל פגיעה בגופו של אדם, בנכסיו, בחירותו ובמעמדו החברתי או הכלכלי, כדי לאלצו להתקשר בחוזה. ניתן לבטל חוזה מחמת כפיה רק כאשר הכפייה הופעלה על המתקשר לפני כריתת החוזה וההתקשרות בחוזה הייתה עקב הכפייה.

הגדרתה הרחבה של הכפייה ככל מעשה בלתי-לגיטימי המיועד לאלץ בן אדם להתקשר בחוזה מאפשרת להכליל בגדר סעיף 17 לחוק גם מקרים של כפייה כלכלית או עסקית. כפיה כלכלית קיימת כאשר מתקשר אדם בחוזה כדי להשתחרר מלחץ עסקי-מסחרי בלתי-חוקי אשר מופעל עליו.

הכפייה במסגרת סעיף 17 לחוק יכולה לבוא לידי ביטוי בהפעלת כוח ממשי או באיום בהפעלת כוח. כאשר פעמים רבות משתלבת כפיה בכוח עם כפיה באיום. הפגיעה או האיום בפגיעה צריכים להיות בלתי-חוקיים.

 

רות רפאלי משרד עורכי דין עוסק בתחום דיני החוזים. משרדנו ישמח לייצג ולייעץ בנושאים השונים בדיני חוזים.

לפגישת ייעוץ עם עורך דין אשר עוסק בדיני חוזים צור קשר.

 

התכנים אשר מופיעים באתר נועדו לספק מידע משפטי כללי והם אינם מהווים עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין על בסיס אישי ופרטני.

מטרתם של התכנים והמאמרים המופיעים ו/או מצוטטים ו/או מופנים באתר היא להרחיב את בסיס הידע של הגולש בנושאים שונים והם אינם מחליפים פנייה לאיש מקצוע מוסמך.

ליצירת קשר נא למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם:

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button050-7723737
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support