חוזה על תנאי

חוזה על תנאי

חוזה על תנאי הוא חוזה שקיומו תלוי באירוע חיצוני וזאת בהתאם לרצון הצדדים המתקשרים. התנאי יכול שיהיה תנאי מתלה או תנאי מפסיק. תנאי מתלה הוא תנאי שבהתקיימותו תלוי החוזה. תנאי מפסיק הוא תנאי שבהתקיימותו חדל החוזה אולם זכאי גם כל צד לחוזה לסעדים לשם מניעת הפרתו, אף לפני שהתקיים התנאי.

חוזה על תנאי מתלה בתקופת הביניים, בין מועד כריתת החוזה ובין התרחשות התנאי המתלה, הוא חוזה שתוצאותיו מושעות עד להתקיימות התנאי. על כן אי אפשר בתקופה זו לאכוף את העסקה או לתבוע פיצויים לגבי אי-קיומה.

חוזה על תנאי מפסיק בתקופת הביניים הוא חוזה תקף ומחייב. עם זאת במשך כל תקופת הביניים תלוי חוזה זה בהתקיימות או אי-התקיימות התנאי המפסיק. גם במקרה זה, זכאי כל צד לחוזה לסעדים לשם מניעת הפרתו, אף בתקופת הביניים.

 

רות רפאלי משרד עורכי דין עוסק בתחום דיני החוזים. משרדנו ישמח לייצג ולייעץ בנושאים השונים בדיני חוזים.

לפגישת ייעוץ עם עורך דין אשר עוסק בדיני חוזים צור קשר.

 

התכנים אשר מופיעים באתר נועדו לספק מידע משפטי כללי והם אינם מהווים עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין על בסיס אישי ופרטני.

מטרתם של התכנים והמאמרים המופיעים ו/או מצוטטים ו/או מופנים באתר היא להרחיב את בסיס הידע של הגולש בנושאים שונים והם אינם מחליפים פנייה לאיש מקצוע מוסמך.

ליצירת קשר נא למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם:

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button050-7723737
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support