כריתת החוזה (הצעה/קיבול)

כריתת החוזה (הצעה/קיבול)

תנאי בסיסי ליצירת חוזה הוא גמירת דעתם של הצדדים להתקשר זה עם זה בחוזה המסוים. המדובר הוא במפגש הרצונות של הצדדים והסכמה הדדית להתקשר. כאשר הצדדים נוכחים, קיימת חפיפה כמעט מלאה בין מתן הודעת קיבול לבין המסירה שלה והקליטה שלה. חוזה נכרת ברגע שבו המציע קולט את הודעת הקיבול מצד הניצע.

הצעה היא פניה של אדם לחברו, אשר מעידה על גמירת הדעת של המציע להתקשר בחוזה מסוים. קיבול הוא הצהרת הרצון של הניצע המעידה על גמירת דעתו להתקשר עם הצד השני בחוזה המסוים באופן בלתי-מסויג.

הצעה שיש בה רק כדי לזכות את הניצע, חזקה עליו כי קיבל אותה (חזקת קיבול). הצעה שאינה קובעת מועד לקיבול יש לקבל בתוך זמן סביר.

המציע רשאי לחזור בו מן ההצעה בהודעה לניצע ובלבד שהיא תימסר לניצע לפני שנתן הודעת קיבול. כן רשאי גם הניצע לחזור בו מהודעת הקיבול ובתנאי שזו נמסרה לא לאחר שנמסרה למציע הודעת הקיבול.

 

רות רפאלי משרד עורכי דין עוסק בתחום דיני החוזים. משרדנו ישמח לייצג ולייעץ בנושאים השונים בדיני חוזים.

לפגישת ייעוץ עם עורך דין אשר עוסק בדיני חוזים צור קשר.

 

התכנים אשר מופיעים באתר נועדו לספק מידע משפטי כללי והם אינם מהווים עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין על בסיס אישי ופרטני.

מטרתם של התכנים והמאמרים המופיעים ו/או מצוטטים ו/או מופנים באתר היא להרחיב את בסיס הידע של הגולש בנושאים שונים והם אינם מחליפים פנייה לאיש מקצוע מוסמך.

ליצירת קשר נא למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם:

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button050-7723737
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support