ביטול החוזה בשל פגם

ביטול החוזה בשל פגם

ביטול חוזה הוא הפסקה מוצדקת של החוזה על ידי צד לו.

ביטול חוזה יכול לקרות בשל פגם בכריתה או בעקבות הפרה של החוזה.

ביטול החוזה בשל פגם בכריתתו מנתק את הקשר החוזי שבין הצדדים ומשחרר אותם מההתחייבויות העתידיות שלהם בהתאם לחוזה. סעיף 19 לחוק החוזים (חלק כללי), תשל"ג-1973 (להלן: "חוק החוזים (חלק כללי)" או "החוק") דן בביטול חלקי של חוזה וקובע כי "ניתן החוזה להפרדה לחלקים ועילת הביטול נוגעת רק לאחד מחלקיו, ניתן לביטול אותו חלק בלבד; אולם אם יש להניח שהצד הרשאי לבטל לא היה מתקשר בחוזה לולא העילה, רשאי הוא לבטל את החלק האמור או את החוזה כולו".

זכות הביטול היא זכות אוטונומית שמופעלת על ידי המתקשר באמצעות משלוח הודעת ביטול. הביטול מצריך הודעת ביטול ואין ביטול ללא הודעה. על ההודעה לעמוד בדרישות הדין בכל הקשור לצורתה, תוכנה וזמנה.

לביטול החוזה יש משמעות שעה שהוא משפיע על החיובים שטרם קוימו ומשחרר את הצדדים מהתחייבויותיהם העתידיות. עם ביטול החוזה קמה גם חובת ההשבה – חובה הדדית ומקבילה. במסגרת חובת ההשבה כל צד חייב להשיב למשנהו את מה שקיבל על פי החוזה (או שווה ערך).

 

רות רפאלי משרד עורכי דין עוסק בתחום דיני החוזים. משרדנו ישמח לייצג ולייעץ בנושאים השונים בדיני חוזים.

לפגישת ייעוץ עם עורך דין אשר עוסק בדיני חוזים צור קשר.

 

התכנים אשר מופיעים באתר נועדו לספק מידע משפטי כללי והם אינם מהווים עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין על בסיס אישי ופרטני.

מטרתם של התכנים והמאמרים המופיעים ו/או מצוטטים ו/או מופנים באתר היא להרחיב את בסיס הידע של הגולש בנושאים שונים והם אינם מחליפים פנייה לאיש מקצוע מוסמך.

ליצירת קשר נא למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם:

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button050-7723737
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support