חוזה למראית עין

חוזה למראית עין

חוזה למראית עין הוא חוזה שקיימת בו אי-התאמה מכוונת בין הצהרות הצדדים לבין רצונם האמיתי שעה שכלפי חוץ מסכימים ביניהם הצדדים על הסדר מסוים (הסכמה גלויה) אולם כוונתם האמיתית שונה (הסכמה סמויה). חוזה שנכרת למראית עין בלבד – בטל מעיקרא. בטלות החוזה למראית עין (המוחלטת) נובעת מההתחקות אחר רצונם האמיתי של הצדדים לחוזה והגשמת כוונתם המשותפת.

חוזה שמראית העין בו היא מוחלטת הוא חוזה שאין מאחוריו כלום. חוזה שמראית העין בו היא יחסית הוא חוזה אשר מאחוריו מסתתר חוזה אחר ושונה. בחוזה שמראית העין בו היא יחסית, קיימת בין הצדדים מערכת כפולה – חוזה גלוי – הוא החוזה למראית עין וחוזה נסתר – הוא החוזה האמיתי. הוראת סעיף 13 לחוק החוזים (חלק כללי) אשר דנה בחוזה למראית עין דנה רק בחוזה הגלוי וקובעת את בטלותו. אך היא אינה דנה בחוזה הנסתר בין הצדדים ואינה מבטלת אותו מכוחה.

 

רות רפאלי משרד עורכי דין עוסק בתחום דיני החוזים. משרדנו ישמח לייצג ולייעץ בנושאים השונים בדיני חוזים.

לפגישת ייעוץ עם עורך דין אשר עוסק בדיני חוזים צור קשר.

 

התכנים אשר מופיעים באתר נועדו לספק מידע משפטי כללי והם אינם מהווים עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין על בסיס אישי ופרטני.

מטרתם של התכנים והמאמרים המופיעים ו/או מצוטטים ו/או מופנים באתר היא להרחיב את בסיס הידע של הגולש בנושאים שונים והם אינם מחליפים פנייה לאיש מקצוע מוסמך.

ליצירת קשר נא למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם:

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button050-7723737
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support