אשם תורם

אשם תורם

הגנת האשם התורם מחלקת את הנזק בין התובע חסר הזהירות לבין הנתבע האחראי לנזק. חוסר זהירות התובע יכולה ללבוש צורה של התנהגות לא זהירה מצדו שתורמת יחד עם התנהגות הנתבע להתרחשות האירוע ולנזק. אך יכול ללבוש צורה גם בהתנהגות שתורמת להיקף הנזק או שחוסר זהירות מצד התובע מביא את הנתבע לידי גרימת הנזק לתובע ועוד כיוצ"ב.

בית המשפט מוסמך להקטין את הפיצויים שחייב הנתבע לשלם לתובע בגין הנזק או אפילו לפטור אותו לחלוטין מתשלום הפיצויים תוך התחשבות בצדק ובמידת אחריותם של הצדדים לנזק.

נטל הוכחת אשם תורם מוטל על הנתבע שעה שהוא חייב לשכנע את בית המשפט כי התובע פעל בחוסר זהירות וכי חוסר זהירות זה השפיע על הנזק או על ההיקף שלו.

כאשר אחריותו של הנתבע הינה מוחלטת אין מקום להחיל את הגנת האשם התורם.

 

רות רפאלי משרד עורכי דין עוסק בתחום דיני הנזיקין. משרדנו ישמח לייצג ולייעץ בנושאים השונים בתחום הנזיקין.

לפגישת ייעוץ עם עורך דין אשר עוסק בדיני נזיקין צור קשר.

 

התכנים אשר מופיעים באתר נועדו לספק מידע משפטי כללי והם אינם מהווים עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין על בסיס אישי ופרטני.

מטרתם של התכנים והמאמרים המופיעים ו/או מצוטטים ו/או מופנים באתר היא להרחיב את בסיס הידע של הגולש בנושאים שונים והם אינם מחליפים פנייה לאיש מקצוע מוסמך.

ליצירת קשר נא למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם:

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button050-7723737
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support