הטעיה

הטעיה

הטעיה היא הצהרה טרום-חוזית כוזבת. רק הצהרה כוזבת שנעשתה לפני כריתת החוזה יכולה להוות טענת הטעיה. אמרה כוזבת שנעשתה בעת כריתת החוזה או לאחר מכן יכולה להוות בסיס לטענה של הפרת חוזה או לקיומו בדרך שלא מקובלת ובתום לב.

כאשר נגרמת טעותו של מתקשר בחוזה על ידי הצד השני, רשאי הטועה לבטל את החוזה. בשונה מבמקרה של עילת הטעות לביטול חוזה, אין צורך ביסודיות הטעות במקרה של עילת ההטעיה. גם במקרה זה, טעות שהיא תוצאת הטעיה המתייחסת לכדאיות העסקה בלבד, אינה מהווה עילה לביטול החוזה.

טעות שהיא תוצאת הטעיה, להבדיל מטעות שאינה נגרמת על ידי הצד השני, אינה ניתנת לתיקון.

סעיף 15 לחוק החוזים (חלק כללי), תשל"ג-1973 (להלן: "חוק החוזים (חלק כללי)" או "החוק") אשר מגדיר את עילת ההטעיה, מרחיב את עילת ההטעיה וכולל בה גם אי-גילוי.

 

רות רפאלי משרד עורכי דין עוסק בתחום דיני החוזים. משרדנו ישמח לייצג ולייעץ בנושאים השונים בדיני חוזים.

לפגישת ייעוץ עם עורך דין אשר עוסק בדיני חוזים צור קשר.

 

התכנים אשר מופיעים באתר נועדו לספק מידע משפטי כללי והם אינם מהווים עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין על בסיס אישי ופרטני.

מטרתם של התכנים והמאמרים המופיעים ו/או מצוטטים ו/או מופנים באתר היא להרחיב את בסיס הידע של הגולש בנושאים שונים והם אינם מחליפים פנייה לאיש מקצוע מוסמך.

ליצירת קשר נא למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם:

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button050-7723737
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support