פרטיות העובדים במקום העבודה

פרטיות העובדים במקום העבודה

חלה על המעסיק חובה לשמור על פרטיות העובד.
עובד אשר התפטר מהעבודה עקב פגיעת המעסיק בפרטיותו זכאי לפיצויי פיטורים. עובד כזה עשוי להיות זכאי גם לפיצוי נוסף בגין הפרת הפרטיות.
גם עובד אשר פוטר ו/או הועסק על ידי המעסיק תוך פגיעה בפרטיות עשוי להיות זכאי לפיצוי בגין הפרת הפרטיות.

חדירה לתיבת הדואר האלקטרוני של העובד, לחשבון הפייסבוק של העובד או לטלפון הנייד האישי של העובד

בעיקרון אין המעסיק רשאי לעקוב אחר אימיילים שהעובד מקבל או שולח או לעקוב אחר פעולותיו האחרות במחשב אלא אם יש חשד סביר ומבוסס מצד המעסיק לכך שהעובד לא מבצע את תפקידו באופן תקין או מעול בתפקידו.
הפסיקה גם ערכה אבחנה בעניין זה בין תיבת אימייל פרטית, מקצועית ומעורבת ושללה את זכות המעסיק לקרוא תכתובות פרטיות של העובד בתיבות באימייל הפרטית והמעורבת מבלי שיש לכך הסכמה מצד העובד מראש ומבלי שהובאה לידיעת העובד מדיניות המעסיק בעניין זה.
באופן דומה לכך אין המעסיק רשאי לחדור לחשבון הפייסבוק של העובד או לטלפון הנייד האישי שברשותו.

מעקב אחרי חיפושים של עובד ברשת האינטרנט

אסור למעסיק לאתר את מילות החיפוש של העובד באינטרנט שכן הדבר מהווה פגיעה בפרטיותו. המעסיק רשאי לחסום בפני העובדים גלישה באתרים מסוימים או במקרה חשד לפלילים לפנות לבית הדין ולבקש צו אשר יאפשר לו לעקוב אחר פעולות העובד באינטרנט.

התקנת מצלמה נסתרת במקום העבודה ללא ידיעת העובד

מעסיק רשאי להתקין מצלמות בעסקו אולם רק במקומות הציבוריים בעסק ובמסדרונות ועליו לידע את העובדים על כך. אין לצלם את העובד ברשות היחיד ללא ידיעתו.

שימוש בשעון ביומטרי ובתביעת האצבע של העובד

המעסיק אינו רשאי לעשות שימוש בשעון ביומטרי ובתביעת האצבע של העובד בלי הסכמה חופשית של העובד או בהיעדר חוק בעניין.

ויתור על סודיות רפואית

אילוץ עובדים לחשוף את תיקם הרפואי בפני המעסיק הוא פסול ובלתי-חוקי.

רות רפאלי משרד עורכי דין הינו משרד עתיר ניסיון בתחום דיני העבודה. משרדנו מייצג עובדים ומעסיקים וישמח לבחון עבורכם סוגיה אשר קשורה בזכות לפרטיות עובדים במקום העבודה ולייעץ לכם בתחום דיני העבודה. לפגישת ייעוץ עם עורך דין אשר עוסק בדיני עבודה צור קשר.

התכנים אשר מופיעים באתר נועדו לספק מידע משפטי כללי והם אינם מהווים עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין על בסיס אישי ופרטני.
מטרתם של התכנים והמאמרים המופיעים ו/או מצוטטים ו/או מופנים באתר היא להרחיב את בסיס הידע של הגולש בנושאים שונים והם אינם מחליפים פנייה לאיש מקצוע מוסמך.

ליצירת קשר נא למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם:

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button050-7723737
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support