חילופי מעסיקים

חילופי מעסיקים

כאשר החברה בה מועסק העובד נמכרת לבעלים חדשים, נכנס המעסיק החדש בנעלי המעסיק היוצא בכל הקשור לזכויות העובד.
חילופי מעסיקים פותחים בפני העובד גם את היכולת להתפטר בכפוף לקבלת פיצויי פיטורים אלא אם הוכיח המעסיק כי בפועל לא היה שינוי בתנאי העבודה של העובד.
אין בחילוף המעסיקים כדי לאפס את ותק העובד במקום העבודה או כדי לקטוע את רצף תקופת ההעסקה.
פיצויי פיטורים אשר יגיעו לאחר חילופי מעסיקים לעובד כזה ישולמו על ידי המעסיק האחרון אשר פיטר את העובד הן בגין תקופת העסקת העובד תחתיו והן בגין תקופת העסקת העובד תחת מעסיקו הקודם אלא אם המעסיק הקודם כבר שילם לעובד פיצויי פיטורים בגין התקופה שקדמה לחילוף.

חילופי מעסיקים
הותק של העובד נשמר גם לעניין הזכויות הסוציאליות האחרות המגיעות לעובד (הודעה מוקדמת, ימי חופשה, דמי הבראה וכיוצ"ב).
סעיף 30 (א) לחוק הגנת השכר קובע כי בעת החילוף אחראי גם המעסיק החדש לתשלום שכר עבודה ותשלומי קופת גמל אשר הגיעו לעובד מהמעסיק הקודם. אולם יודגש בעניין זה כי המעסיק החדש רשאי לפרסם הודעה בעיתונות ולדרוש שכל התביעות מצד עובדים בעניין זה יוגשו לו בתוך שלושה חודשים מיום הפרסום. במקרה זה המעסיק החדש יהא פטור מתשלום תביעות אשר יוגשו לו על ידי עובדים בחלוף התקופה של שלושה חודשים.

רות רפאלי משרד עורכי דין הינו משרד עתיר ניסיון בתחום דיני העבודה. משרדנו מייצג עובדים ומעסיקים וישמח לבחון עבורכם סוגיה אשר קשורה בנושא של חילופי מעסיקים ולייעץ לכם בתחום דיני העבודה.
לפגישת ייעוץ עם עורך דין אשר עוסק בדיני עבודה צור קשר.

התכנים אשר מופיעים באתר נועדו לספק מידע משפטי כללי והם אינם מהווים עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין על בסיס אישי ופרטני.
מטרתם של התכנים והמאמרים המופיעים ו/או מצוטטים ו/או מופנים באתר היא להרחיב את בסיס הידע של הגולש בנושאים שונים והם אינם מחליפים פנייה לאיש מקצוע מוסמך.

ליצירת קשר נא למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם:

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button050-7723737
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support