פיטורים בהריון

פיטורים בהריון

מועד ההודעה על ההיריון

עובדת אשר נמצאת בחודש החמישי להריונה צריכה להודיע למעסיק על ההיריון.

איסור פיטורים בהריון

חל איסור לפטר עובדת בהריון, אשר השלימה 6 חודשי העסקה אצל אותו מעסיק, מכל סיבה שהיא, אלא בהיתר הממונה על חוק עבודת נשים במשרד הכלכלה. חל איסור גם להרע תנאיה של עובדת בהריון או לפגוע במשרתה.
הממונה לא ייתן למעסיק אישור לפטר עובדת בהריון במקרה בו פיטוריה נעשים בגלל ההיריון.
עובדת בהריון אשר פוטרה ללא קבלת היתר יכולה להגיש תלונה כנגד המעסיק ליחידת האכיפה של חוקי העבודה וכן זכאית לתבוע פיצויים מהמעסיק.
פיטורי עובדת בהריון מהווים עבירה פלילית.

איסור פיטורי עובדת בהריון בגלל ההיריון

חל איסור פיטורים בהריון בגלל ההיריון גם אם היא עובדת פחות משישה חודשים אצל אותו מעסיק. פיטורי עובדת בהריון בגלל הריונה מהווים אפליה אסורה מכוח חוק שוויון הזדמנויות בעבודה. עובדת בהריון אשר פוטרה בגלל ההיריון זכאית לתבוע מהמעסיק פיצויים.

איסור פיטורי עובדת במהלך חופשה הלידה או לאחריה

חל איסור על המעסיק לפטר עובדת גם במהלך חופשת הלידה. אם האריכה העובדת את חופשת הלידה ללא תשלום אזי גם במהלך פרק זמן זה חל איסור על המעסיק לפטרה.
על המעסיק חל איסור לפטר עובדת או להרע את תנאי העסקתה ו/או להפחית ממשרתה גם במהלך 60 הימים שלאחר חופשת הלידה.

קראי עוד על: פיטורים שלא כדין

רות רפאלי משרד עורכי דין הינו משרד עתיר ניסיון בתחום דיני העבודה. משרדנו מייצג עובדים ומעסיקים וישמח לבחון עבורכם את הסוגיה של פיטורים בהריון או הרעת התנאים על רקע ההיריון ולייעץ לכם בתחום דיני העבודה.
לפגישת ייעוץ עם עורך דין אשר עוסק בדיני עבודה צור קשר.

התכנים אשר מופיעים באתר נועדו לספק מידע משפטי כללי והם אינם מהווים עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין על בסיס אישי ופרטני.
מטרתם של התכנים והמאמרים המופיעים ו/או מצוטטים ו/או מופנים באתר היא להרחיב את בסיס הידע של הגולש בנושאים שונים והם אינם מחליפים פנייה לאיש מקצוע מוסמך.

ליצירת קשר נא למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם:

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button050-7723737
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support