פיטורים של עובד/עובדת במהלך טיפולי פוריות

פיטורים של עובד/עובדת במהלך טיפולי פוריות

היעדרות עקב טיפולי פוריות

עובד או עובדת אשר עוברים טיפול פוריות זכאים להיעדר מהעבודה לצורך הטיפולים ולימי מחלה בגין היעדרותם (בהיקף מוגבל על פי החוק) בכפוף להודעה על כך מראש למעסיק.

איסור פיטורי עובד/ת אשר נעדרים מהעבודה בשל טיפולי פוריות

חל איסור לפטר עובד או עובדת אשר עוברים טיפולי פוריות או טיפולי הפריה חוץ גופית הן בימי ההיעדרות בין הטיפולים והן למשך 150 ימים לאחר תום ההיעדרות.
על העובד/ת, במקרה זה, להודיע למעסיק מראש על ההיעדרות ולהציג בפניו אישור רפואי.
האיסור על פיטורי עובד או עובדת אשר עוברים טיפולי פוריות תקף לגבי טיפולי פוריות בגין 2 לידות במהלך תקופת ההעסקה באותו מקום עבודה או עד שתי לידות מבן הזוג המסוים ותקף בתנאי שטרם עברו שנתיים מאז היום הראשון להיעדרות.

איסור פיטורי עובד/ת אשר עוברים טיפולי פוריות

חל איסור לפטר עובד או עובדת אשר עוברים טיפולי פוריות במשך 150 ימים מתחילת הטיפולים אף אם לא נעדרו מהעבודה וזאת בתנאי שהעובד/ת מועסקים אצל אותו מעסיק 6 חודשים לפחות.
על העובד/ת במקרה זה להודיע למעסיק על טיפולי הפוריות לא יאוחר מ- 3 ימי עבודה ממועד מתן הודעת הפיטורים/ההודעה המוקדמת לפיטורים ולמסור למעסיק בתוך 14 יום ממועד מתן הודעת הפיטורים/ההודעה המוקדמת לפיטורים אישור רפואי לגבי טיפולי הפוריות.
האיסור על פיטורי עובד/ת העוברים טיפולי פוריות תקף לגבי טיפולי פוריות בגין 2 לידות במהלך תקופת ההעסקה באותו מקום עבודה או עד שתי לידות מבן הזוג המסוים.

מעסיק אשר מבקש לפטר עובד/ת במקרים הללו נדרש לקבל היתר ממשרד הכלכלה.

אולי יעניין אותך גם>> פיטורים של עובדת בהריון

רות רפאלי משרד עורכי דין הינו משרד עתיר ניסיון בתחום דיני העבודה. משרדנו מייצג עובדים ומעסיקים וישמח לבחון עבורכם את סוגיית הפיטורים על רקע טיפולי פוריות ולייעץ לכם בתחום דיני העבודה.
לפגישת ייעוץ עם עורך דין אשר עוסק בדיני עבודה צור קשר.

התכנים אשר מופיעים באתר נועדו לספק מידע משפטי כללי והם אינם מהווים עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין על בסיס אישי ופרטני.
מטרתם של התכנים והמאמרים המופיעים ו/או מצוטטים ו/או מופנים באתר היא להרחיב את בסיס הידע של הגולש בנושאים שונים והם אינם מחליפים פנייה לאיש מקצוע מוסמך.

ליצירת קשר נא למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם:

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button050-7723737
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support