הסכמים שבכבוד

הסכמים שבכבוד

הסכם שבכבוד הוא הסכם שאיננו אכיף. חופש החוזים, מאפשר לצדדים ששוררים ביניהם יחסי קרבה וחברות, להיכנס למסגרת חוזית פורמלית. מן הצד השני, חופש זה גם מאפשר לצדדים הללו בחירה במשטר לא חוזי במטרה להסדיר את יחסיהם.

הבחירה במשטר לא חוזי תקפה הן כאשר היא נעשית בין צדדים קרובים כגון בני משפחה או חברים והן בין אנשי עסקים במסגרת מסחר.

בכל מקרה שבו נערכים הסכמים מן הסוג הזה מסתמכים הצדדים על תחושת מחויבות פנימית חיצונית למערכת המשפטית ועל סנקציות חוץ-משפטיות כגון מתחום הדת והמוסר, המצפון וההגינות.

נדגיש כי יישומה של דוקטרינת השפיטות של הנשיא ברק ("הכל שפיט") עלול במקרים מסוימים להביא לידי התערבות גם במערכת יחסים כזאת בין הצדדים, וזאת אפילו כשהצדדים הביעו כוונה נוגדת.

רות רפאלי משרד עורכי דין עוסק בתחום דיני החוזים. משרדנו ישמח לייצג ולייעץ בנושאים השונים בדיני חוזים.

לפגישת ייעוץ עם עורך דין אשר עוסק בדיני חוזים צור קשר.

 

התכנים אשר מופיעים באתר נועדו לספק מידע משפטי כללי והם אינם מהווים עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין על בסיס אישי ופרטני.

מטרתם של התכנים והמאמרים המופיעים ו/או מצוטטים ו/או מופנים באתר היא להרחיב את בסיס הידע של הגולש בנושאים שונים והם אינם מחליפים פנייה לאיש מקצוע מוסמך.

ליצירת קשר נא למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם:

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button050-7723737
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support