פיטורים שלא כדין

פיטורים שלא כדין

למעסיק עומדת הזכות לפטר עובד אולם עליו לעשות כן בהתאם להוראות ודיני משפט העבודה.
המעסיק צריך למסור לעובד הודעה מוקדמת לפיטורים או לשלם לו עבור תקופת ההודעה המוקדמת, לזמן את העובד לשימוע ולשלם לו פיצויי פיטורים כחוק.
במקרים מסוימים בהם פיטורי העובד אסורים או נעשו שלא כדין עשוי בית הדין לעבודה למנוע את הפיטורים ואף לצוות על החזרת העובד לעבודה. עם זאת, ברוב המקרים, יעדיף בית הדין לעבודה לפסוק פיצויים לעובד המפוטר ולא יכפה על המעסיק להמשיך להעסיקו.

פיטורים שלא כדין

דוגמאות פיטורים שלא כדין:

  • פיטורים בחוסר תום לב, בשרירות ו/או משיקולים זרים.
  • פיטורים בהריון או בחופשת לידה.
  • פיטורי עובד/ת בניגוד להוראות חוק שוויון הזדמנויות בעבודה.
  • פיטורי עובד בניגוד לקבוע בהסכם ההעסקה או בהסכם קיבוצי אשר חל על העובד.
  • פיטורים ללא שימוע.
  • פיטורי עובד מסיבות אישיות ולא מקצועיות.
  • פיטורי עובד בשל התארגנות לוועד עובדים.

גובה הפיצוי בגין פיטורים שלא כדין משתנה בתלות בנסיבות וחומרת הפיטורים, גיל העובד ונסיבות אישיות אחרות של העובד לרבות הוותק שלו במקום העבודה וכיוצ"ב.

רות רפאלי משרד עורכי דין הינו משרד עתיר ניסיון בתחום דיני העבודה. משרדנו מייצג עובדים ומעסיקים וישמח לבחון עבורכם סוגיה אשר קשורה בנושא של פיטורים שלא כדין ולייעץ לכם בתחום דיני העבודה.
לפגישת ייעוץ עם עורך דין אשר עוסק בדיני עבודה צור קשר.

התכנים אשר מופיעים באתר נועדו לספק מידע משפטי כללי והם אינם מהווים עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין על בסיס אישי ופרטני.
מטרתם של התכנים והמאמרים המופיעים ו/או מצוטטים ו/או מופנים באתר היא להרחיב את בסיס הידע של הגולש בנושאים שונים והם אינם מחליפים פנייה לאיש מקצוע מוסמך.

ליצירת קשר נא למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם:

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button050-7723737
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support