טעות

טעות

סעיף 14 לחוק החוזים (חלק כללי) עוסק בדיני הטעות. הסעיף מבחין בין טעות יסודית אשר ידועה לצד השני לבין טעות יסודית שאינה ידועה לצד השני. במקרה של טעות יסודית ידועה, הטועה רשאי לבטל את החוזה ואילו במקרה של טעות יסודית לא ידועה לצד השני, כוח הביטול של החוזה נתון רק לידי בית המשפט אשר יפעיל אותו רק אם ראה שמן הצדק לעשות זאת. טעות יכולה להתייחס גם למצב המשפטי. טעות אינה תמיד עילה לביטול החוזה אם ניתן לקיים את החוזה בתיקון הטעות והצד השני הודיע לפני שבוטל החוזה כי הוא מתכוון לעשות כן. טעות שאינה אלא בכדאיות העסקה אינה בגדר טעות כך שצד אשר הינו מאוכזב מהעסקה אותה הוא כרת אינו רשאי לבטל את העסקה בעילת הטעות.

נפלה בחוזה טעות סופר, יתוקן החוזה לפי אומד דעת הצדדים ואין הטעות עילה לביטול החוזה.

 

רות רפאלי משרד עורכי דין עוסק בתחום דיני החוזים. משרדנו ישמח לייצג ולייעץ בנושאים השונים בדיני חוזים.

לפגישת ייעוץ עם עורך דין אשר עוסק בדיני חוזים צור קשר.

 

התכנים אשר מופיעים באתר נועדו לספק מידע משפטי כללי והם אינם מהווים עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין על בסיס אישי ופרטני.

מטרתם של התכנים והמאמרים המופיעים ו/או מצוטטים ו/או מופנים באתר היא להרחיב את בסיס הידע של הגולש בנושאים שונים והם אינם מחליפים פנייה לאיש מקצוע מוסמך.

ליצירת קשר נא למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם:

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button050-7723737
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support