חיובים בחוזה הדדי

חיובים בחוזה הדדי

בחוזה הדדי מוטלים על שני הצדדים חיובים מולם זכויות חוזיות. חיובי הצדדים יכולים להיות עצמאיים אחד מהשני, מותנים האחד בשני או שלובים זה בזה. שעה שהצדדים חופשיים לקבוע את היחס בין החיובים החוזיים שהם נוטלים על עצמם. בחוזה שחיוביו עצמאיים האחד מהשני, חייב כל צד לקיים את חלקו כפי הקבוע בחוזה בלי כל קשר וקיום או אי-קיום על ידי הצד השני. כך שכל עוד לא בוטל החוזה בהתאם לדין, אי-קיום חיוב עצמאי משמעו הפרת חוזה.

חיובים מותנים הם חיובים נגדיים כך שקיום חיוב אחד מותנה בכך שיקויים תחילה החיוב הנגדי. חיובים שלובים הם חיובים נגדיים בחוזה הדדי אשר הדין קבע כי יש לקיימם בד-בבד. ראה בעניין זה לדגמה את סעיף 23 לחוק המכר, תשכ"ח-1968 אשר קובע כי חובת המוכר למסור את הממכר וחובת הקונה לשלם את מחירו בם חיובים מקביליים שיש לקיימם בד בבד.

בחוזה שחיוביו שלובים אין צד מחויב לקיים חיוביו במצב בו הצד השני אינו נכון לקיים חיוביו שלו. במקרה כזה די בנכונות צד אחד לקיים את חיובו כדי שאי-קיום החיוב השלוב על ידי הצד האחר יחשב כהפרה.

 

רות רפאלי משרד עורכי דין עוסק בתחום דיני החוזים. משרדנו ישמח לייצג ולייעץ בנושאים השונים בדיני חוזים.

לפגישת ייעוץ עם עורך דין אשר עוסק בדיני חוזים צור קשר.

 

התכנים אשר מופיעים באתר נועדו לספק מידע משפטי כללי והם אינם מהווים עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין על בסיס אישי ופרטני.

מטרתם של התכנים והמאמרים המופיעים ו/או מצוטטים ו/או מופנים באתר היא להרחיב את בסיס הידע של הגולש בנושאים שונים והם אינם מחליפים פנייה לאיש מקצוע מוסמך.

ליצירת קשר נא למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם:

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button050-7723737
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support