הרמת מסך

הרמת מסך

הרמת מסך הינה החריג לאישיות הנפרדת של החברה והיא באה לידי ביטוי בסעיף 6 לחוק החברות.

הרמת המסך נעשית רק באותם מקרים חריגים המנויים במסגרת החוק ובית המשפט יהא רשאי לייחס חוב של חברה לבעל מניות בה, במקרים שבהם נעשה השימוש באישיות המשפטית בנפרדת נעשה באחד מאלה:

  1. באופן שיש בו כדי להונות אדם או לקפח נושה של בחברה.
  2. באופן הפוגע בתכלית החברה ותוך נטילת סיכון בלתי-סביר באשר ליכולתה לפרוע את חובותיה, ובלבד שבעל המניה היה מודע לשימוש כאמור, ובשים לב לאחזקותיו.

במקרים בהם נעשית הרמת מסך רשאי בית משפט לייחס תכונה, זכות או חובה של בעל מניה לחברה או זכות של החברה לבעל מניה בה, אם מצא כי בנסיבות העניין, צודק ונכון לעשות כן בהתחשב בכוונת הדין או ההסכם החלים על הענין הנדון לפניו.

לשון החוק קובעי כי בית משפט גם רשאי להשעות זכותו של בעל מניה לפירעון חובו מאת החברה עד לאחר שהחברה פרעה במלואן את כל התחייבויותיה כלפי נושים אחרים של החברה, אם מצא כי התקיימו התנאים לייחוס חוב של החברה לבעל המניה.

 

רות רפאלי משרד עורכי דין עוסק בתחום דיני החברות ובתחום המסחרי. משרדנו ישמח לייצג ולייעץ בנושאים השונים בתחום המסחרי.

לפגישת ייעוץ עם עורך דין אשר עוסק בדיני חברות צור קשר.

 

התכנים אשר מופיעים באתר נועדו לספק מידע משפטי כללי והם אינם מהווים עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין על בסיס אישי ופרטני.

מטרתם של התכנים והמאמרים המופיעים ו/או מצוטטים ו/או מופנים באתר היא להרחיב את בסיס הידע של הגולש בנושאים שונים והם אינם מחליפים פנייה לאיש מקצוע מוסמך.

ליצירת קשר נא למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם:

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button050-7723737
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support