חוק יחסי ממון בין בני זוג

חוק יחסי ממון בין בני זוג

חוק יחסי ממון חל על בני זוג שנישאו לאחר 1.1.74. על פי החוק בעת הגירושין יחולק הרכוש המשותף של בני הזוג שווה בשווה (הסדר איזון המשאבים) וזאת כל עוד לא נקבע אחרת במסגרת הסכם ממון או במסגרת הסכם אותו הם ערכו במסגרת הליך הגירושין.

רכוש משותף הינו כל רכוש אותו צברו בני הזוג במהלך נישואיהם, לרבות אופציות, מניות, זכויות סוציאליות, מוניטין וכנסי קריירה. בנוסף לכך, יחול הסדר איזון המשאבים גם על רכוש אשר נרכש טרם הנישואין או התקבל בירושה וזאת בתנאי שהוכחה כוונת שיתוף בנכסים הללו.

במקרה בו בני הזוג ערכו הסכם ממון, לא יחול הסדר איזון המשאבים שבחוק וחלוקת הרכוש תתבצע בהתאם לקבוע בהסכם הממון.

הסכם ממון הוא הסכם אשר מסדיר את יחסי הממון בין בני הזוג והוא חייב להיערך בכתב.

את הסכם הממון יש לאשר בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. במידה וההסכם נערך לפני הנישואין, ניתן לאשרו בפני נוטריון או רושם נישואין.

 

רות רפאלי משרד עורכי דין הינו משרד אשר עוסק בתחום דיני המשפחה. משרדנו מייצג בתחום דיני המשפחה וישמח לייעץ בנושאים השונים בדיני משפחה.

לפגישת ייעוץ עם עורך דין אשר עוסק בדיני משפחה צור קשר.

 

התכנים אשר מופיעים באתר נועדו לספק מידע משפטי כללי והם אינם מהווים עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין על בסיס אישי ופרטני.

מטרתם של התכנים והמאמרים המופיעים ו/או מצוטטים ו/או מופנים באתר היא להרחיב את בסיס הידע של הגולש בנושאים שונים והם אינם מחליפים פנייה לאיש מקצוע מוסמך.

ליצירת קשר נא למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם:

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button050-7723737
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support