דמי הבראה

דמי הבראה

עובד זכאי לקבל דמי הבראה לאחר שהשלים שנת עבודה ראשונה במקום העבודה.

מספר ימי ההבראה אשר מגיעים לעובד פר שנת עבודה, אשר על בסיסם מחושבים דמי ההבראה המגיעים לעובד, נקבע בהתאם לוותק אותו צבר העובד במקום העבודה.

כך לדוגמה, מספר ימי ההבראה המגיעים לעובד עם וותק שנה במגזר הפרטי הינו 5. מספר ימי ההבראה המגיעים לעובד עם וותק של 2-3 שנים במגזר הפרטי הינו 6 וכך הלאה. עובד בעל וותק של עשרים שנים ואילך זכאי לעשרה ימי הבראה מדי שנה בשנה. מספר ימי ההבראה במסגרת הסכמים קיבוציים וצווי הרחבה החלים על מגזרים מסוימים עשוי להיות גבוה מכך.

דמי הבראה

דמי הבראה מחושבים כמכפלה שבין מספר ימי ההבראה המגיעים לעובד בגובה דמי ההבראה ליום.

גובה דמי ההבראה ליום עומד על סך 378 ₪ במגזר הפרטי (החל מ- 7.2014) ו- 424 ₪ במגזר הציבורי (החל מ- 6.2017).

דמי ההבראה מחושבים באופן יחסי בהתאם לחלקיות המשרה או חלקיות תקופת ההעסקה במהלך אותה שנה.

אולי יעניין אותך גם:

רות רפאלי משרד עורכי דין הינו משרד עתיר ניסיון בתחום דיני העבודה. משרדנו מייצג עובדים ומעסיקים וישמח לבחון עבורכם סוגיות דמי הבראה ולייעץ לכם בתחום דיני העבודה.

לפגישת ייעוץ עם עורך דין אשר עוסק בדיני עבודה צור קשר

התכנים אשר מופיעים באתר נועדו לספק מידע משפטי כללי והם אינם מהווים עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין על בסיס אישי ופרטני.

מטרתם של התכנים והמאמרים המופיעים ו/או מצוטטים ו/או מופנים באתר היא להרחיב את בסיס הידע של הגולש בנושאים שונים והם אינם מחליפים פנייה לאיש מקצוע מוסמך.

 

ליצירת קשר נא למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם:

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button050-7723737
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support