החזר הוצאות נסיעה

החזר הוצאות נסיעה

כל עובד אשר מתגורר במרחק של 500 מטר לפחות ממקום העבודה או במרחק 2 תחנות אוטובוס לפחות ממקום העבודה, זכאי להחזר הוצאות נסיעה בגין כל יום בו הוא הגיע לעבודה (ימי עבודה בפועל), אלא אם מתאפשרת הסעה למקום העבודה וממנו על ידי המעסיק.

על העובד לא חלה כל חובה להוכיח כי קיימת תחבורה ציבורית בפועל ממקום מגוריו למקום העבודה ו/או כי הוא עשה שימוש בתחבורה ציבורית בפועל כדי להגיע למקום העבודה. העובד יכול גם להגיע למקום העבודה באופניים וברגל ועדיין יהא זכאי לתשלום הוצאות נסיעה. על העובד גם לא חלה כל חובה לפרט בפני המעסיק כיצד הוא הגיע לעבודה ו/או להציג בפני המעסיק חשבוניות או קבלות על מנת לקבל מהמעסיק החזר הוצאות נסיעה.

גובה החזר הוצאות הנסיעה עומד, בהתאם לדין, על סכום מרבי בסך 22.60 ₪ ליום. אולם, ניתן לקבוע במסגרת הסכם ההעסקה של העובד או בהסכם הקיבוצי או צו ההרחבה החל עליו סכום גבוה מהסכום האמור לעיל. במידה והעובד יכול  לרכוש כרטיסיה או מנוי "חופשי-חודשי" או "תעריף אזרח ותיק" והדבר גורר הוצאות נסיעה נמוכות יותר, יחויב המעסיק לשלם לעובד הוצאות נסיעה בעלות המופחתת בלבד, תמיד לפי הזול מבניהם.

החזר הוצאות נסיעה

גם במקרה של עבודה בשבת או בשעות לילה, במסגרתה נדרש העובד להגיע לעבודה במונית, בהיעדר תחבורה ציבורית סדירה, לא חלה על המעסיק החובה לשלם לעובד החזר נסיעה במונים או בסכום גבוה מהסכום המרבי בסך 22.60 ש"ח ליום. עם זאת, ככל שכרטיס ה"חופשי-חודשי" אינו מכסה את הוצאות הנסיעה של העובד בשבתות ובלילות, על המעסיק להוסיף ולשלם לעובד את הוצאות הנסיעה בגין ימי העבודה הללו בנוסף לעלות כרטיס חופשי-חודשי וזאת עד לסכום מקסימלי בסך 22.60 ₪ ליום. הוראות מיוחדות בנושא חלות על מעסיק אשר מעסיק בני נוער בשעות הלילה ועל מגזרים מסוימים של עובדים אשר עליהם חלים הסכמים קיבוציים או צווי הרחבה ספציפיים (אולמות וגני אירועים, ענפי השמירה והאבטחה וכיוצ"ב).

גם במקרה של עבודה במשרה מפוצלת, במסגרתה נדרש העובד לנסוע מביתו לעבודה ולהיפך כפול מידי יום ביומו, אין כל חיוב או תוספת כלפי המעסיק כך שעדיין הסכום היומי המרבי עומד על סך 22.60 ₪.

עובד בעל רכב צמוד על חשבון המעסיק, לא יקבל החזר נסיעות.

זמן הנסיעה לעבודה אינו נחשב לזמן עבודה ברמה העקרונית והעובד אינו זכאי לשכר עבודה בגין שעות הנסיעה שלו לעבודה (חוץ מנסיבות מיוחדות).

רות רפאלי משרד עורכי דין הינו משרד עתיר ניסיון בתחום דיני העבודה. משרדנו מייצג עובדים ומעסיקים וישמח לייעץ בנושא הוצאות נסיעה ובנושאים אחרים בדיני עבודה.

לפגישת ייעוץ עם עורך דין אשר עוסק בדיני עבודה צור קשר.

התכנים אשר מופיעים באתר נועדו לספק מידע משפטי כללי והם אינם מהווים עצה משפטית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין על בסיס אישי ופרטני.

מטרתם של התכנים והמאמרים המופיעים ו/או מצוטטים ו/או מופנים באתר היא להרחיב את בסיס הידע של הגולש בנושאים שונים והם אינם מחליפים פנייה לאיש מקצוע מוסמך.

 

ליצירת קשר נא למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם:

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button050-7723737
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support